Wymiana młodzieżowa - Gliwice - Hüllhorst

Wymiana młodzieży Gliwice – Hüllhorst 27.09.- 3.10.2014r.
Po raz kolejny już młodzież z Gimnazjum nr 3 brała udział w wymianie polsko – niemieckiej.
27.09.2014r. szesnastoosobowa grupa wyjechała wraz z opiekunami do miejscowości Hüllhorst w Niemczech. Spędziła tam 5 pełnych dni. Młodzież mieszkała u swoich partnerów niemieckich poznanych w czerwcu podczas wymiany w Polsce.
Program skonstruowano w taki sposób, by uczniowie podejmowali  wspólnie działania. Podczas wizyty w szkole wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach projektowych z chemii, fizyki, wychowania fizycznego oraz muzyki. Uczniowie mogli zobaczyć, jak funkcjonuje szkoła i jak jest wyposażona.

Wśród innych atrakcji znalazły się: wycieczka do miasta Münster, gdzie zwiedziliśmy miasto oraz odwiedziliśmy zoo; pojechaliśmy również do kolejnego miasta, Minden, w którym odbyliśmy ciekawą wycieczkę statkiem po kanale i śluzą przepłynęliśmy na rzekę Weser.  Atrakcją był również wspólny wieczór przy grillu, w organizację którego zaangażowali się rodzice naszych niemieckich kolegów i koleżanek Młodzież miała także okazję spotkać się i porozmawiać z władzami miasta Hüllhorst.

Podczas pobytu uczniowie wykorzystywali swoją znajomość języka obcego – niemieckiego i angielskiego, poznawali kulturę i życie codzienne naszych sąsiadów, dzięki czemu zdobyli cenne doświadczenia i nowych przyjaciół.

Realizacja tego projektu była możliwa dzięki wsparciu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Opiekunowie:
Sylwia Bijak
Joanna Balcer - Kułaga

Wymiana młodzieży Gliwice – Hüllhorst 25.05. – 29.05.2014r. Od 25.05. – 29.05.2014r. po raz kolejny gościliśmy grupę młodzieży wraz z nauczycielami z Gesamtschule Hüllhorst. Zanim nastąpił ich przyjazd każdemu uczniowi polskiemu został przydzielony partner niemiecki. Młodzież otrzymała adresy mailowe i nawiązała kontakt. Podczas pobytu w Polsce udali się na wspólną wycieczkę do Krakowa i Ustronia. W szkole dla naszych zagranicznych kolegów odbyły się zajęcia z wychowania fizycznego, chemii, fizyki oraz języka angielskiego. Popołudniami młodzież spędzała czas u swoich rodzin. Wymiana międzynarodowa to możliwość szybszego uczenia się języka obcego, poznawanie kultury i życia codziennego naszych sąsiadów, zdobycie cennych doświadczeń, ale często też możliwość nawiązania nowych przyjaźni. Wiemy już, że polscy uczniowie pojadą z rewizytą do swoich partnerów we wrześniu 2014r. Bardzo dziękuję uczniom biorącym udział w wymianie, jak i rodzicom za serdeczne przyjęcie naszych gości. Za wsparcie finansowe dziękuję Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie i Radzie Rodziców Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich.
Opiekun wymiany: Barbara Kluczny

Wymiana młodzieży Gliwice – Hüllhorst 21.09. – 27.09.2013r.

Po raz kolejny młodzież z Gimnazjum nr 3 uczestniczyła w wymianie polsko – niemieckiej.

Już 21.09.2013r. dwunastoosobowa grupa wyjechała wraz z opiekunami do miejscowości Hüllhorst w Niemczech. Spędziła tam 5 pełnych dni. Młodzież mieszkała u swoich partnerów niemieckich poznanych w czerwcu podczas wymiany w Polsce.

Program został tak przygotowany, aby uczniowie podejmowali wspólnie różnorodne działania.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach szkolnych z chemii, fizyki, w-fu i plastyki. W ten sposób mogła zobaczyć jak wygląda i funkcjonuje szkoła w Niemczech.

Do innych atrakcji należały również wycieczka do parku linowego i do zoo w Bielefeld, zwiedzanie miasta Hameln, znanego na świecie za sprawą braci Grimm i ich baśni „Flecista z Hameln” i wspólne ognisko.

Wszystkich zainteresowanych uczestniczeniem w wymianie polsko-niemieckiej serdecznie zapraszam. Więcej informacji na temat udziału w czerwcowej wymianie będzie można już uzyskać w październiku.

Opiekun wymiany: Barbara Kluczny.

Ozio Gallery made with ❤ by joomla.it