Język niemiecki w piłkarskim wydaniu

W  miniony czwartek w Trójce pojawił się nie wszystkim znany zawodnik Piasta Gliwice - Jarosław Kaszowski. Na  początku trudno było oswoić się  z myślą, że w naszej świeżo pomalowanej klasie jest właśnie on! Taka sława Piasta Gliwice.

Opowiadał nam o początkach swojej kariery,wygranych meczach... Możliwość zadawania  pytań bardzo nam pomogła w poznaniu życia tego piłkarza. Po  skończonym wywiadzie  udaliśmy się na boisko szkolne, a tam czekała na nas niespodzianka - możliwość zagrania z mistrzem w  piłkę nożną.Było naprawdę fantastycznie! Mam nadzieję, że to nie było jedyne takie spotkanie spotkanie. Już dziś  z niecierpliwością czekamy na  następne!

Natalia Grela
2e

W czwartek 9 kwietnia, na lekcji języka niemieckiego odwiedził nas p. Jarosław Kaszowski, legenda Piasta Gliwice. Przywitał się z nami, i to samo poszedł zrobic do pani Dyrektor, gdy wrócił ułożyliśmy krzesła w kółku i zaczeliśmy z nim rozmawiac. Pierwsze o co zapytaliśmy to ile grał w Piaście Gliwice, odpowiedział że 15 lat. Kolejne pytania wychodziły już same z rozmowy, nie stresowaliśmy się, ani nie wstydziliśmy. Opowiadał nam różne interesujące historie. W ciągu 25 minut opowiedział nam całe życie, to było bardzo interesujące. Dalej pracuje w Piaście, tylko teraz już nie gra na murawie. Wieczorami prowadzi akademie piłkarską 'team', do której zresztą uczęszczał kiedyś mój brat i bardzo mu się tam podobało. Do Akademi uczęzczają dzieci wieku 4-10 lat. Po naszej dyskusji podpisał nam koszulki i wyszliśmy z nim na boisko żeby mógł nam pokazac jakieś cwiczenia które sam wykonuje, i żebyśmy mogli z nim zagrac. Było bardzo fajnie. Nawet dziewczyny grały. Bardzo fajny jest pan Kaszowski i świetnie spędzało się z nim czas. Pod koniec zrobiliśmy zdjęcia. To była najlepsza lekcja niemieckiego.

Paulina Cierpał
2e

Jarosław Dawid Kaszowski  -
polski piłkarz - prawy pomocnik, futsalista, podstawowy gracz, wychowanek i kapitan Piasta Gliwice. To jedyny piłkarz Piasta, który przebył z klubem drogę od B-klasy do ekstraklasy.
22 lipca 2011 roku podpisał roczny kontrakt z Ruchem Radzionków.
Dnia 23 lutego 2012 roku rozwiązał kontrakt z Ruchem Radzionków.
Był także zawodnikiem futsalowych zespołów Telsportu Katowice, Jango Gliwice i Clearexu Chorzów, z którym trzykrotnie zdobył Mistrzostwo Polski.
Od 2014 r. jest zawodnikiem GAF Jasna Gliwice.
 Wystąpił w 29. meczach reprezentacji Polski, uczestniczył w EURO 2001.

Ozio Gallery made with ❤ by joomla.it