Dwudziestego czwartego października podzieleni na 5 grup zadaniowych:
Sucharki (Aleksandra Szmidt, Nikola Lubowicka, Marta Mikiciuk)
Pluszaczki (Maciek Piotrowski, Maciek Budziński, Iwo Kajanek)
Wesołe Hefalumpy (Tomek Kroker, Wojtek Niemczyk, Łukasz Nowicki)
Misie (Natalia Piotrowska, Karolina Mrowiec, Julia Pietrowicz)

udaliśmy się  do Przedszkola Miejskiego  nr 29 w  Gliwicach. Zostaliśmy tam naprawdę miło przywitani przez gospodarzy.

Potem nastąpiła część najważniejsza - zajęcia prowadzone przez nas, gimnazjalistów skierowane do przedszkolaków. Oczywiście, dotyczyły one języka hiszpańskiego i Hiszpanii.

Mam nadzieję, że  dzieciom podobało się spotkanie z nami, wszak dostaliśmy od nich  piękne laurki z podziękowaniami! Był też poczęstunek i  pełna emocji opowieść o ważeniach.

Jestem pewna, że to był bardzo miło spędzony czas- zarówno dla przedszkolaków, jak i gimnazjalistów. Myślę też, że dzięki nam dzieciaki dowiedziały się więcej na temat interesującego kraju,  jakim jest Hiszpania. Z chęcią poszłabym tam jeszcze raz.

Aleksandra Szmidt

p1 p2 p3 p4 p5


 

 

W poniedziałek, 17 listopada, grupa frankofońska klasy 2c udała się do Przedszkola Miejskiego nr 29. Jeden z naszych uczniów  to były wychowanek tego przedszkola, więc  dla niego była to niewątpliwie podróż sentymentalna. Gimnazjaliści przygotowali dla maluchów gry i zabawy z elementami języka francuskiego, a całe przedsięwzięcie to część „Podróży po Europie”, projektu organizowanego dla przedszkolaków przez uczniów naszej szkoły. Wszyscy:  i starsi, i młodsi dobrze się bawili, chociaż młodzież była na początku nieco przejęta ciążącą na niej odpowiedzialnością. Mamy nadzieję, że  wizyta we Francji była udana i znajdzie to odzwierciedlenie w pracach plastycznych, które dzieci będą przygotowywać na konkurs. Bardzo dziękujemy Paniom - opiekunkom dzieci za przemiłe przyjęcie i poczęstunek.

Krystyna Bieńkowska

60 61 64 75